Jsme Komorní sbor Entropie!

Chcete o nás napsat? Natočit reportáž? My říkáme ano!

Kontakt pro média

Jakub Moravec
e-mail: moravec@komornientropie.cz
telefon: +420 731 150 214

Sociální sítě
facebook: komornientropie
instagram: komornientropie


Tiskové zprávy

Název Vyšlo na webu Tisková zpráva Fotografie
Benefiční koncert Vlna inspirace --- Stáhnout ---
Projekt scénický koncert o Kryštofu Harantovi Zobrazit Stáhnout Stáhnout
Bakalářský koncert M. Pavlise Zobrazit --- Stáhnout
Evropský festival duchovní hudby
Šumava-Bayerischer Wald
Zobrazit --- IG Story

Materiály ke stažení

Logo

Logo KSE
Stáhnout logo

Hlavní nadpisový font Podkova na Google Fonts
Vedlejší odstavcový font Open Sans na Google Fonts.

Konzultace k použití loga
Michal Půta
e-mail: puta@komornientropie.cz
telefon: +420 737 728 770

Informační texty

Stáhnout pdf Stáhnout doc

Nahrávky

Přehrát v cloudu Stáhnout zip

Ilustrační fotografie

Stáhnout zip (webová kvalita) Stáhnout zip (tisková kvalita)


O sboru

Komorní sbor Entropie (zal. 2017) je smíšeným pěveckým sborem, jehož členy jsou převážně studenti Univerzity Karlovy. Díky tomu je také univerzitním spolkem. Jeho členy sdružuje nejen láska ke sborovému zpěvu, ale také řada různorodých koníčků, a hlavně schopnost nadchnout se pro jakýkoli zajímavý projekt.

Sbor vystupuje převážně v Praze, ale příležitostně vyjíždí i do jiných míst, v minulosti koncertoval například v Teplicích, Děčíně, Mostě, Nymburku nebo v Kutné Hoře. Zvlášť lákavé jsou pro něj památky, které svým géniem loci vážnou hudbu přitahují. Mezi taková místa patří Křivoklát, Bezděz či Pecka. Sbor se účastní i mezinárodních a zahraničních projektů.

Repertoár sboru je pestrý, a tak se v něm mohou objevit díla vážné hudby od středověku až po současnost, stejně jako gospely či folkové kusy. Výjimkou nejsou ani vlastní skladby členů sboru.

Část repertoáru je uváděna a cappella, výjimkou však nejsou ani skladby doprovázené smyčcovým kvintetem, varhanami, nebo jinou instrumentací. Kromě čistě koncertních provedení hudby se Entropie věnuje i hudebně-dramatické tvorbě. Posledním projektem tohoto rázu byl scénický koncert o Kryštofu Harantovi z Polžic a Bezdružic.

Matouš Pavlis

sbormistr a umělecký vedoucí

Matouš Pavlis (*1997) své první sbormistrovské zkušenosti nasbíral v pěveckém sboru Canzonetta Teplice, působícím při Gymnáziu Teplice. Zde spolupracoval s PhDr. Květuší Martínkovou. Roku 2014 získal angažmá mladšího sbormistra v teplickém Collegiu hortense, jednom z nejvýraznějších hudebních těles Ústeckého kraje specializujícím se na produkci hudby regionálních skladatelů. Po maturitě na Gymnáziu Teplice roku 2016 zahájil studium sbormistrovství na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy ve třídě MgA. Marka Valáška a MgA. Marka Štryncla. Od roku 2017 je sbormistrem pražského Komorního sboru Entropie.

Jakožto sbormistr se podílel na projektech Collegia hortense Korunovace českých králů (2016) a České nebe (2018), nastudovaných ve spolupráci s Hudbou Hradní stráže a Policie České republiky a s dalšími hudebními tělesy. S Komorním sborem Entropie spolupřipravil scénický koncert o životě a díle Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic „Teď mám doma umřít a nevím proč“ (2019).

Vedle své sbormistrovské praxe se věnuje též komponování vlastní hudební tvorby. Své první kompozice – Cantata ad gaudium omnis diei (2016), Stabat Mater (2018) – uvedl v rámci Collegia hortense ve spolupráci s uměleckým vedoucím souboru Janem Zástěrou. S Komorním sborem Entropie nastudoval roku 2019 svou autorskou kompozici Missa Sudetensis tertia. Zabývá se též životem a dílem teplického hudebního skladatele Josefa Matyáše Wolframa.